Enkelsektions batterirack för reservkraftsbatterier från AiB Kunstmann (modell 4J20010000811H). Med plats för 40 stycken batterier av HVR/MVR 100 och liknande storlek. Tillverkad i aluminium med en total bärvikt för max 717 kg. Max. batterihöjd 355 mm, batteridjup 226-455 mm.
Användning
- UPS
- Backup
- HVR/MVR
- Alltid 100% laddade batterier
- Trygga garanti-villkor
- Upphämtning i södra Stockholm
Specifikation
Dimensioner
| Längd | 1246 mm |
| Bredd | 566 mm |
| Total höjd | 1436 mm |
| Vikt | 81 kg |
Uthållighet
| Användningsområde | UPS, Backup, HVR/MVR |
Statistik
| Innefattas av Batteriförordningen | Nej |
| Innefattas av RoHS | Nej |
| ETIM | EC001031 |
Ladda ner
Personlig service
Har du frågor eller funderingar? Oavsett om du behöver hjälp med att lägga en beställning, hitta rätt produkt eller vill veta mer om en specifik produkt – kontakta vår support så hjälper vi dig gärna!