Redtek REDTEK Special HR 12V-25Ah AGM är ett pålitligt och högpresterande AGM-batteri 12V 25Ah, tillverkat av högkvalitativa material. Den avancerade AGM-tekniken gör batteriet underhållsfritt och helt läckagesäkert. Flexibel design möjliggör montering i flera positioner, inte enbart vertikalt.
12V
540A
25Ah
AGM
- Alltid 100% laddade batterier
- Trygga garanti-villkor
- Upphämtning i södra Stockholm
Specifikation
Kapacitet
| Volt | 12V |
| Ah20 | 25Ah |
| CCA | 540A |
Kemi
| Cell-teknik | AGM |
| Batterikemi | Lead-Acid Sealed Non-spillable |
Dimensioner
| Längd | 181 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Total höjd | 165 mm |
| Vikt | 8.2 kg |
Fysiska egenskaper
| Klack | Lead-Acid Sealed |
Statistik
| Innefattas av Batteriförordningen | Ja |
| Innefattas av Reach | Ja |
| Innefattas av RoHS | Nej |
| ETIM | EC011878 |
| SCIP | N/A |
Ladda ner
Personlig service
Har du frågor eller funderingar? Oavsett om du behöver hjälp med att lägga en beställning, hitta rätt produkt eller vill veta mer om en specifik produkt – kontakta vår support så hjälper vi dig gärna!