Användning
- UPS
- Backup
- Larm
- Säkerhet
- Telecom
12V
180Ah
AGM
Very long life
- Alltid 100% laddade batterier
- Trygga garanti-villkor
- Upphämtning i södra Stockholm
Specifikation
Kapacitet
| Volt | 12V |
| Nominell C-rating | C10 |
| Ah20 | 180Ah |
Kemi
| Cell-teknik | AGM |
| Batterikemi | Lead-Acid Sealed Non-spillable |
| Teknisk undergrupp | Very long life |
| Teknisk undergrupp 2 | Frontterminal MVR |
Dimensioner
| Längd | 555 mm |
| Bredd | 125 mm |
| Total höjd | 320 mm |
| Vikt | 57 kg |
Fysiska egenskaper
| Terminal | M8 |
| Layout | Front |
| Lock | Flat |
| Handtag | Ja |
Uthållighet
| Livslängd | 12+ år |
| DOD | 70 |
| Cykliskt liv | 600 |
| Användningsområde | UPS, Backup, Larm, Säkerhet, Telecom |
Säkerhet
| Släckningsmedel | ABC |
Statistik
| Innefattas av Batteriförordningen | Ja |
| Innefattas av Reach | Ja |
| Innefattas av RoHS | Nej |
| UN-nummer | UN2800 |
| ETIM | EC003893 |
| SCIP | e8e7f504-8d2c-4658-897f-3e97784b7506 |
Personlig service
Har du frågor eller funderingar? Oavsett om du behöver hjälp med att lägga en beställning, hitta rätt produkt eller vill veta mer om en specifik produkt – kontakta vår support så hjälper vi dig gärna!