Användning
- Traktion
- Liftar
- AWP
- Städ
- Golfbilar
- Servicebilar
6V
420Ah
Öppet
Semi-traction
- Alltid 100% laddade batterier
- Trygga garanti-villkor
- Upphämtning i södra Stockholm
Specifikation
Kapacitet
| Volt | 6V |
| Nominell C-rating | C20 |
| Ah20 | 420Ah |
| Ah5 | 344Ah |
Kemi
| Cell-teknik | Öppet |
| Batterikemi | Lead-Acid Flooded |
| Teknisk undergrupp | Semi-traction |
Dimensioner
| Längd | 296 mm |
| Bredd | 176 mm |
| Total höjd | 425 mm |
| Vikt | 52 kg |
Fysiska egenskaper
| Terminal | DT-5/16 |
| Kärl | L16G |
Uthållighet
| DOD | 50 |
| Cykliskt liv | 1000 |
| Användningsområde | Traktion, Liftar, AWP, Städ, Golfbilar, Servicebilar |
Säkerhet
| Släckningsmedel | ABC |
Statistik
| Innefattas av Batteriförordningen | Ja |
| Innefattas av Reach | Ja |
| Innefattas av RoHS | Nej |
| UN-nummer | UN2794 |
| ETIM | EC003893 |
| SCIP | fbcbd9d7-eece-40ba-8fb1-eedf3d25a2e9 |
Personlig service
Har du frågor eller funderingar? Oavsett om du behöver hjälp med att lägga en beställning, hitta rätt produkt eller vill veta mer om en specifik produkt – kontakta vår support så hjälper vi dig gärna!