Användning
- Personbilar
- Lätt lastbil
- Skåpbil
12V
520A
35Ah
SMF
- Alltid 100% laddade batterier
- Trygga garanti-villkor
- Upphämtning i södra Stockholm
Specifikation
Kapacitet
| Volt | 12V |
| Nominell C-rating | C20 |
| Ah20 | 35Ah |
Kemi
| Cell-teknik | SMF |
| Batterikemi | Lead-Acid Flooded |
Dimensioner
| Längd | 212 mm |
| Bredd | 175 mm |
| Total höjd | 140 mm |
| Vikt | 10.3 kg |
Fysiska egenskaper
| Terminal | Standard A |
| Kärl | POB4 |
| Lock | Kamina |
| Klack | B13 |
| Laddöga | Nej |
| Handtag | Nej |
Uthållighet
| Användningsområde | Personbilar, Lätt lastbil, Skåpbil |
Säkerhet
| Släckningsmedel | ABC |
Statistik
| Innefattas av Batteriförordningen | J |
| Innefattas av Reach | Ja |
| Innefattas av RoHS | Nej |
| UN-nummer | UN2794 |
| ETIM | EC011878 |
Personlig service
Har du frågor eller funderingar? Oavsett om du behöver hjälp med att lägga en beställning, hitta rätt produkt eller vill veta mer om en specifik produkt – kontakta vår support så hjälper vi dig gärna!